Gothic Roleplay


Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siedziba Czeredy

#1
[Obrazek: siedziba.png]

Jak sama nazwa wskazuje, projekt ten jest bezpośrednio powiązany z niedawno utworzoną przez nas bandą, ale docelowo będzie skierowany również do innych grup działających na terenie Nowego Obozu oraz postaci nie będących w żadnej z nich. Lazar w jednym ze swoich postów wspomniał, że istnieje budynek mogący być przykładowo magazynem, domem handlowym czy chatą lichwiarza, więc postanowiliśmy do pewnego stopnia połączyć te oraz inne sposoby zagospodarowania owego miejsca, aby je ożywić i utworzyć w nim gęstą, niepewną atmosferę.

Nawet wśród skazańców mieszkających w Nowym Obozie, których łączą bardziej braterskie więzy niż dajmy na to ludzi pracujących dla magnatów, z pewnością będzie dochodziło do napadów rabunkowych, włamań czy prób sforsowania skrzyń. Wtedy jednym z wielu sposobów pozbycia się trefnego towaru będziemy my oraz nasz magazyn, gdzie przykładowy kieszonkowiec sprzeda zdobyte fanty pomijając stragany kupieckie i ciekawskie spojrzenia innych szkodników, tym samym ponosząc znacznie mniejsze ryzyko. Prowadzone przez nas postacie następnie będą starały się wpuścić te rzeczy w ponowny obieg, aby paserska machina ciągle się kręciła i napędzała samą siebie. Oczywiście na każdym etapie tego niezbyt moralnego interesu możliwy będzie handel wymienny.

Postacie, które będą wchodziły z nami w częstszą interakcję i wykażą zainteresowanie tego typu procederem, po pewnym czasie otrzymają możliwość pożyczenia kilku bryłek rudy na procent lub pod zastaw. Wątki lichwiarskie zawsze były dla nas interesujące i podczas rozgrywki może z nich wyniknąć wiele ryzykownych i nieprzewidzianych sytuacji, dlatego nie mogło ich zabraknąć w tego typu projekcie. Nasza chata będzie także całkiem niezłym miejscem do pozyskania kilku ciekawych informacji na różne tematy, usłyszenia pewnych plotek lub wieści spoza Nowego Obozu, a może nawet zza bariery. Cały schemat będzie opierał się na budowaniu zaufania między postaciami - im jest ono wyższe, tym łatwiej będzie zdobyć daną wiedzę lub mieć gwarancję dochowania tajemnicy.

Z czasem, gdy wszystko odpowiednio się rozwinie, będzie można u nas dorwać mniej lub bardziej opłacalną robotę, więc ci gracze, którzy nie prowadzą własnych projektów czy interesów, będą mogli zarobić część bryłek zdobytych przez nas na innych działalnościach. Na pewnym etapie rozgrywki będziemy skłonni zlecać wszystko - od drobnostek typu uzupełnienie zapasów, pomoc przy wniesieniu ciężkiego ładunku czy dostarczenie zaopatrzenia, aż do bardziej wymagających zadań w stylu ochrony magazynu i rzeczy w nim przechowywanych, dostarczania bardziej wartościowych przesyłek lub delikatnych informacji, a nawet obicia komuś mordy za zaleganie ze spłatą długu. Możliwości jest wiele i wszystko będzie zależało od sytuacji na serwerze, chęci innych graczy do interakcji z naszymi postaciami oraz możliwości skryptowych.

W skrócie cała inicjatywa jest przedłużeniem tego, z czym odgrywane przez nas postacie miały do czynienia przed zsyłką do Górniczej Doliny. Nasz początkowy skład liczy pięć osób, więc jak na razie nie planujemy otwierać innych projektów, gdyż chcemy skupić się na rozwoju jednej rzeczy, aby tętniła ona życiem. Po starcie serwera zapraszam wszystkich chętnych do pogrania w większym gronie.

#2
tak byo:
[Obrazek: AwLqerx.jpg]


tak jest:
[Obrazek: otyR4G5.jpg]

#3
Wielkie pozdro dla Ciebie

#4
Powodzenia. Liczę na to, że projekt będzie ładnym zaczepieniem dla nowych graczy.

#5
Zalozenia projektu nadal beda kontynuowane przez moja postac oraz miedzy innymi w ramach Wolnego Rynku, ktory znajduje sie na terenie bylej juz siedziby Czeredy. Niedlugo zorganizujemy cos mam nadzieje fajnego dla wiekszego grona. ArchiwumSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Forum software by © MyBB 1.8.20 Theme © iAndrew 2016