Gothic Roleplay


Ocena wątku:
 • 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Główne Wydarzenia w Górniczej Dolinie

#1
[Obrazek: lorezhuja.png]

Zawalenie się Starej Kopalni było przełomowym momentem w historii Górniczej Doliny, który wstrząsnął posadami całej kolonii Karnej. Potem było już tylko gorzej. Mroczne fatum zawisło nad całą dolina doprowadzając do kolejnych katastrof. Oszalały ze wściekłości Gomez doprowadził do wymordowania wszystkich przebywających w Starym Obozie Magów Ognia. Wkrótce potem doszło do nieudanego ataku na Wolną Kopalnię, gdzie życie straciło wiele osób po obu stronach konfliktu. Tu i ówdzie mówi się nawet, że po fali niepowodzeń Gomez się załamał i faktyczną władzę w Starym Obozie sprawuje teraz jego prawa ręka, magnat Kruk. Niewiele jednak wiadomo na ten temat i nikt nie zdaje się poważnie potwierdzać tych plotek zwłaszcza od czasów gdy bramy Starego Obozu zostały zamknięte. Po utracie większości swoich głównych sił polityka Starego Obozu gwałtownie się zmieniła. Każdy kto był w stanie utrzymać broń był siłą rekrutowany w szeregi Cieni. Tych, którzy byli zbyt słabi lub starzy spotkał o wiele gorszy los. Zaledwie garstka osób zdołała się wydostać bez szwanku z piekła w jakie zamienił się ich dotychczasowy dom. Obecnie nie wiele wiadomo na temat tego co się dzieje za murami Starego Obozu. Każdy kto się zbliży na odległość strzału z łuku zazwyczaj kończy martwy, chociaż tu i ówdzie mówi się, że magnaci porozumieli się z bandytami z gór.

Obóz Sekty również nie utrzymał dawnej kondycji a według niektórych takie stwierdzenie to spore niedopowiedzenie. Po rytuale Przebudzenia Y'Berion, oświecony guru obozu na bagnie zmarł. Podobnie jak w przypadku Starego Obozu, to wydarzenie okazało się być jedynie początkiem serii niefortunnych zdarzeń. Śniący, bóstwo które upatrzyli sobie wyznawcy sekty według ostatnich słów ich guru okazał się być demonem, który zwiódł ich na manowce. Bal Lukor, który wyruszył potwierdzić te informacje do rzekomej świątyni orków będącej w rzeczywistości cmentarzyskiem nigdy nie powrócił. Cor Kalom nie uwierzył w zapewnienia Y'Beriona o prawdziwej twarzy ich bóstwa w przeciwieństwie do Cor Angara, który również doznał wizji w trakcie rytuału Przebudzenia. Wszystko to doprowadziło do tego, że atmosfera stała się napięta a obóz podzielił się na dwie strony konfliktu.  Dalsze wydarzenia są owiane tajemnicą. Cor Angar bez większego powodu
w nocy wyprowadził z obozu większość nowicjuszy i ludzi którzy stanęli po jego stronie. Nie wiedział co nim kierowało a ucieczkę z obozu podobnie jak większość nowicjuszy wspomina dość mgliście. Jako że magnaci niechętnie spoglądali na członków sekty, Angar udał się po pomoc do Lee i Magów Wody. Zainteresowani wydarzeniami magowie udzielili im schronienia, a Lee szybko zorganizował małą grupę zwiadowców którzy mieli dowiedzieć się co właściwie dzieje się w starym obozie sekty. Niestety, większość ludzi nigdy nie powróciła z wypraw których potem jeszcze było kilka. Okolice obozu na bagnie zaroiły się od potworów...   

Najbardziej na wydarzeniach ostatnich dwóch lat skorzystał bez wątpienia Wolny Obóz. Mimo zaognienia się konfliktu z magnatami a także straty wielu ludzi podczas potyczki o Wolną Kopalnie to poprzez agresywną politykę Starego Obozu jak i wydarzenia na bagnie Lee i Magowie byli w stanie dość mocno umocnić swoją pozycje w Górniczej Dolinie. Nie znaczy to jednak że obyło się bez problemów. Plan Magów Wody by uwolnić jak największe pokłady magicznej energii zdolnej zniszczyć barierę nie powiódł się. Coś im nieznanego zakłóciło rytuał w efekcie czego całe pokłady magicznej energii stały się bezużyteczne. Jedynym plusem tego wydarzenia było naładowanie się kamieni ogniskujących. Magowie Wody wierzą ze dalsze badania nad nimi pozwolą im bezpiecznie teleportować się poza barierę. Niestety, poprzedni nieudany eksperyment dość mocno zachwiał ich pozycją w Nowym Obozie i chociaż nadal stanowią pewną władze, to niektórzy z dystansem patrzą na ich działania.  Nie można jednak zaprzeczyć ich ogromnemu wpływowi na politykę ostatniego wolnego przybytku ludzi. To właśnie pod ich naciskiem Lee ugiął się i zgodził pertraktować z ludźmi króla. Chociaż jego plany względem Rhobara II się nie zmieniły to zdał sobie sprawę z tego bez wsparcia z zewnątrz wkrótce będzie musiał się mierzyć nie tylko z Gomezem i narastającą liczbą potworów ale także z buntem we własnych szeregach. Dzięki tej decyzji zbudowano prowizoryczny nowy plac wymiany na terenie Wolnego Obozu, który dzięki dostawie towarów i nowych więźniów zaczął szybko się rozrastać.

[Obrazek: Staryzgomezem.png]

Sama Górnicza Dolina zaś stała się w ostatnich latach jeszcze bardziej niegościnnym miejscem niż dotychczas. Chociaż już wcześniej łatwo było o śmierć poza bramami obozów, tak teraz jest ona prawie pewna. Liczba potworów w dolinie rośnie w zastraszającym tempie. Stary Obóz i bandyci z gór upewnili się, żeby wśród tych potworów nie zabrakło czynnika ludzkiego. Orkowie na domiar złego wydają się w ostatnim czasie bardzo aktywni. Ci bardziej odważni lub jak uważają niektórzy ci szczególnie głupi, którzy udali się nieco dalej twierdzą ze za terenami orków pojawiła się wieża a z niej na całą dolinę roznoszą się okrzyki demonów. Krótko mówiąc: bez uzbrojenia i armii lepiej nie opuszczać terenów obozu.

Podsumowanie:
 • Bezimienny bohater nigdy nie pojawił się w Górniczej Dolinie, bariera nigdy nie upadła. Od zawalenia się Starej Kopalni i wymordowania Magów Ognia minęły dwa lata.
 • Stary Obóz zamknął swoje bramy. Stał się niegościnnym miejscem i każdy kto się do niego zbliży jest atakowany. Wyjątkiem są bandyci z Gór którzy w jakiś sposób zdają się zasilać szeregi ludzi magnatów.
 • Atak na Wolną Kopalnię nie powiódł się. Ta nadal jest w rękach Lee i Magów Wody. Chociaż jej część uległa zawaleniu cały zewnętrzny sektor wciąż odpowiada za pozyskiwanie magicznej rudy a w tym czasie inni starają się odkopać zawaloną kopalnie.
 • Obóz Sekty prawdopodobnie przestał istnieć. Cor Angar, chociaż sam jest temu przeciwny, obecnie jest uważany za przywódce pozostałej grupy wyznawców i przebywa w Nowym Obozie. Jego głównym celem jest dowiedzieć się co naprawdę wydarzyło się na bagnie i gdzie podziała się reszta członków sekty.
 • Potwory w Górniczej Dolinie wzmożyły swoją aktywność. Podobnie zresztą jak i orkowie. Cała dolina stała się znacznie bardziej niebezpieczna niż do tej pory.
 • Nowy Obóz obecnie pertraktuje z ludźmi króla. W obozie powstał także nowy plac Wymiany.
 • Większość Magów Ognia nie żyje. Ci, którzy w trakcie masakry byli poza obozem. Wspólnie pracują nad wykorzystaniem kamieni ogniskujących i wykorzystaniem ich do bezpiecznej teleportacji poza barierę.
 • Mało wiadomo na temat tego co się dzieje poza barierą.
Plotki:
 • Podobno Gomez oszalał, mało tego - mówi się, że obecnie faktyczną władze w Starym Obozie sprawuje Kruk, a stary magnat jest jedynie jego marionetką.
 • Tu i ówdzie mówi się, że Lee planuje jakąś wyprawę w góry.
 • Niektórzy twierdzą, że za terenami orków pojawiła się jakaś wieża i słychać z niej przerażające wrzaski.
 • Bandyci z Gór podobno dostarczają nowych więźniów dla Starego Obozu. Plotki mówią, że Ci dranie znaleźli sposób przekroczenie magicznej bariery.
Ale hej, wszystko będzie w porządku...
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Forum software by © MyBB 1.8.20 Theme © iAndrew 2016