Gothic Roleplay

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja na temat rozgrywki

Rozgrywka na serwerze mocno zmalała, chociażby pod kątem aktywnych graczy. Dlaczego ludzie nie chcą grać? Jednym z powodów jest pewnie efekt graczy online, czyli ktoś wchodzi na forum, widzi że na serwerze jest mało osób i to go zniechęca. Czego Wam brakuje na serwerze, aby chciało się grać?

Rozbudowanej fabuły?
Postawionych celów gry?
Za mało możliwości?
(pomimo, że jest ich sporo) 
Jakieś inne powody? 

Co by sprawiło, że ludzi byłoby więcej i chcieliby grać?
Odpowiedz

Brak graczy to standard. Ludzi odpycha to, że gra nie prowadzi ich za rękę. Nie jest to nigdzie dobrze rozwiązane. Tutaj - zarabiasz, wydajesz, zdobywasz sobie coś tam. I w sumie tyle z ciekawych rzeczy. Trudno o lepszy motor napędowy graczy, aby chcieli grać niż ich same charaktery, które nie ograniczają się do statsiarstwa. Problem w tym, że ci ludzie nie potrafią sami sobie zorganizować gry. To problem od zawsze i wszędzie. Wystarczy wbić jedno CK i nagle połowa ludzi przestaje grać, bo ich kumpel został ukatrupiony.
Odpowiedz

Wszystko co pan kierownik napisał miałoby sens, gdyby to była normalna platforma z normalnymi graczami. Nieslysz chyba wytłumaczył co trzeba było. Nic tu panie nie zrobisz, nieważne jakbyś się starał. Podejrzewam że jakby dać im tutaj remake 4k ultra hd tysiąc nowych animacji, addon 48GB mapa od nowa postawiona 498676364875638 nowych miejsc, do dalej po paru tygodniach przestaliby grać.

To przekleństwo tej platformy
[Obrazek: nt8W9qg.png]
Odpowiedz

Kto ma grać ten będzie grał, my się póki co nigdzie nie wybieramy i robimy swoje. Za jakiś czas Blint będzie luźniejszy więc skrypt też będzie się rozwijał. A to, ze większość osób zużyła swoje pokłady kreatywności w 2 tygodnie, pouciekała bo qmpel dostał CK, czy ktoś nie potrafi sobie zorganizować gry bo skrypt nie prowadzi za rączkę od A do Z to już ich sprawa. W roleplay trzeba mieć trochę wyobraźni i chęci by coś stworzyć, a nie oczekiwać, ze wszystko zostanie podane na złotej tacy. Jak coś idzie nie po myśli większości osób które tu obserwuje to zaraz uciekają i serwer jest "be". Kazdy by chciał żeby projekt wyglądał tak jak on to sobie wymyślił i wymarzył, ale jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Jeszcze sprawa "nowej mapy, nowej edycji" - w najbliższej przyszłości niczego takiego nie będzie.
Odpowiedz

Niektórzy też po prostu mogą nie mieć czasu, mieć inne zajęcia. Dla przykładu ja grałem wcześniej bardzo aktywnie, gdy miałem wolne w grze spędzałem dużą część dnia. Teraz też czasami zagram przed pracą (a pracuję na nockach, więc zazwyczaj śpię do 13), ale również spędzam czas poza domem, bo taka pogoda, no i z dziewczyną również prawie codziennie spędzam po kilka godzin. Chociaż gdy mogę, to staram się grać, bo mam jeszcze duże plany na grę. 
To tak na moim przykładzie.

Lecz wiadomo, że bardzo duża część graczy po prostu się znudziła, nie mając większych celów, planów na swoją postać. Większość graczy nie wie o tym, że oni też powinni być swego rodzaju mistrzami gry. I nie mam tu na myśli rolę, z dostępem do skryptu dla ekipy, tylko osobę, która zwyczajnie organizuje grę. Musi być mistrzem gry przede wszystkim najpierw dla samego siebie, potem dla swojego otoczenia, a potem też dla nowych graczy. Niestety tylko nieliczni mają to na uwadze i tylko nieliczni to potrafią. Zdecydowana większość pełni po prostu rolę widza i czeka na rozwój wydarzeń. A skoro nic się nie dzieje - przestaje się pojawiać na serwerze i przychodzi ponownie, gdy coś się dzieje. 

Drugi problem może dotyczyć skryptu. Nie sami gracze mogą być winni. Niedokończony skrypt, w którymś coś nie działa tak, jakby ktoś tego oczekiwał, też odpycha albo przynajmniej jest wymówką do tego, żeby nie grać. Wspomniane już wiele razy zielarstwo to drzazga w skórze tych, którzy liczyli na grę alchemikami, zielarzami itp. Pozostali co wytrwalsi. Oczywiście mamy do użytku tickety, ale też nie możemy oczekiwać od wszystkich, że zechcą przyjąć takie rozwiązanie. Po prostu wolą mieć coś działającego w grze. 

Dużo możnaby pisać. Moim zdaniem, głównie rozbija się wszystko o to, że gracze nie potrafią zorganizować sobie gry, są bierni. W obecnym stanie na serwerze da się grać cokolwiek. Jeśli masz chęci (no i trochę czasu) to zagrasz co chcesz. Z drugiej strony mają inne wyobrażenie o RP - ich oczekiwania względem gry są zupełnie inne.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Forum software by © MyBB 1.8.20 Theme © iAndrew 2016