Gothic Roleplay

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ryby

Witam serdecznie, to znowu ja, czyli "twujstary".
Po ostatniej aktualizacji, która została wprowadzona przez administracje pojawiło się wiele osób, konkretnie mam na myśli kopaczy/zbieraczy, czyli osoby początkujące co zamiast grać kulturalnie ERPE to kupują sobie wędkę za dziesięć bryłek(szanujmy się, ale każdego na to stać) i stają przy sieciach rybackich farmiąc ryby. Wystarczy zaledwie dziesięć minut, żeby osiągnąć coś koło trzydziestu sztuk, albo okolice tego. Nie wspominając o tym, że po złowieniu takiej ilości wystarczy trochę zjeść ich i masz z powrotem 100 staminy, co aż samo zachęca do dalszego farmienia i tym samym praca w kopalni(a także inne roboty), czyli główny element gospodarki staje się bezsensowny, bezcelowy, etc.) 
Krótki opis, jeśli komuś się nie chce czytać - kupujesz wędkę, farmisz, sprzedajesz.
Moja propozycja jest następująca: zmniejszenie staminy z takiej rybki do jednej, bo teraz jest dwa lub ewentualnie danie jakiegoś procentu na szansę połowu, bo nie ma żadnego i każdy połów się udaje.
SS'ów nie trzeba, czy kolejnego mojego filmu, bo wystarczy kupić wędkę i możecie sami przetestować.
Pozdrawiam cieplutko.
Odpowiedz

Jak z ryżu znieśli staminę, co dziwne jest bo też można jeść, to zmienić rynek musieli.
Odpowiedz

Ja to w ogóle poszedłbym w kierunku takim, że jakiekolwiek formy bezpośrednio zdobytego żarcia (z wyjątkiem roślinek) nie przywracały ani staminy, ani życia. Dopiero po przerobieniu ich na jakieś konkretne żarełko z udziałem kilku innych rzeczy powinny dawać cokolwiek. Kto normalny żre surowe, ledwo złowione ryby, jakiś absurd xD
Odpowiedz

ja czegoś nie rozumiem w sumie xD
taki sam, dosłownie IDENTYCZNY problem był na 1 GRP, gdzie ryż był jedynym żarciem które szło farmić w nieskończoność
potem były ryby, z takim samym problemem

~~jak do tego doszło nie wieeem~~
Odpowiedz

(05-14-2019, 04:18 PM)kumpel stanke napisał(a): Ja to w ogóle poszedłbym w kierunku takim, że jakiekolwiek formy bezpośrednio zdobytego żarcia (z wyjątkiem roślinek) nie przywracały ani staminy, ani życia. Dopiero po przerobieniu ich na jakieś konkretne żarełko z udziałem kilku innych rzeczy powinny dawać cokolwiek. Kto normalny żre surowe, ledwo złowione ryby, jakiś absurd xD

Teoretycznie to bardzo dobry pomysł, ale nie porównujmy obecnych czasów do realiów średniowiecza(zdaje sobie sprawę, że to fantasy, ale mniej więcej w takich czasach się rozgrywa gierka), a tam niekiedy to i żywego gołębia by byli w stanie zeżreć. To nie to co teraz, że idziesz do turasa po kebsa, a jak widzisz, że jest trochę zimny to zwrot pieniędzy. Średniowiecze to walka o życie, kurde. No i dochodzi do tego dodatkowy nakład prac ze strony ADM.

(05-14-2019, 04:48 PM)Pas napisał(a): Albo usunięcie staminy, albo limitowanie - umiejętnościami, procentami, ilościami . Inaczej będzie farma i tyle. Można też zawsze karać farmerów, ale patrząc na obecny system działania serwera to i tak znajdzie się paru co o 1 w nocy wbiją i będą nabijać sobie żarcie.
Generalnie nie mam nic przeciwko osobom, które tego używają do własnego użytku, ale handlowanie tym to już lekka przesada. ;v
Odpowiedz

Albo usunięcie staminy, albo limitowanie - umiejętnościami, procentami, ilościami . Inaczej będzie farma i tyle. Można też zawsze karać farmerów, ale patrząc na obecny system działania serwera to i tak znajdzie się paru co o 1 w nocy wbiją i będą nabijać sobie żarcie.
[Obrazek: nt8W9qg.png]
Odpowiedz

(05-14-2019, 04:18 PM)kumpel stanke napisał(a): Ja to w ogóle poszedłbym w kierunku takim, że jakiekolwiek formy bezpośrednio zdobytego żarcia (z wyjątkiem roślinek) nie przywracały ani staminy, ani życia. Dopiero po przerobieniu ich na jakieś konkretne żarełko z udziałem kilku innych rzeczy powinny dawać cokolwiek. Kto normalny żre surowe, ledwo złowione ryby, jakiś absurd xD

Taki jest zamysł, ale niestety blint nie zdążył z tym na start. Dopiero żarcie przygotowane przez kucharza bedzie zwracac stamine.

O farmerów sie nie martwcie - to dopiero poczatek i wiele rzeczy ulegnie zmianie. W ostatecznosci nafarmione w nadmiarze itemy po prostu im zabierzemy.
Odpowiedz

a nie lepiej zeby przygotowane zarcie zwracalo wiecej a te nie mniej tak jak bylo to z surowym miesem na singlu??
Odpowiedz

Ja bym zwiększył czas połowu. Nie liczyłem ile on trwa, ale na oko to z 10 sekund. Gdyby zwiększyć do około minuty to, aby złowić 50 ryb trzeba 50+ minut. Wydaje mi się, że to by skutecznie zapobiegło farmieniu bo by się zniechęcili gracze do stania godziny przy jeziorze i naciskania J. Bo jednak taki biedny kret może sobie złowić rybke i ją wszamać zamiast wydawać 5 bryłek na mięso w karczmie. Myślę, że to dobra alternatywa by nie utrudniać zbytnio życia tym najbiedniejszym.
Odpowiedz

Jestem za tym w 100% w dodatku zmniejszyć szansę na złowienie takich ryb i wydłużenie czasu łowienia, karczma właśnie po to jest aby dobijać handel z rybakami, zbieraczami ryżu a za to tworzyć pyszne potrawy dla koneserów, nie wpierdalać surowe ryby.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Forum software by © MyBB 1.8.20 Theme © iAndrew 2016