Gothic Roleplay


Jak zacząć? Jak dołączyć do gry?
[Obrazek: unknown.png]

Spis treści:
1. Ogólnie czym jest roleplay.
2. Jak założyć postać na naszym serwerze?
3. Jak zmienić wygląd naszej postaci?
4. Pliki potrzebne do gry na serwerze.
5. Poradniki i inne pomoce.

1. Ogólnie czym jest roleplay.
Roleplaying, gry fabularne. Chodzi tu o stworzenie unikalnej, fikcyjnej postaci, która żyje w świecie gry Gothic, odzwierciedlanym przez nas na serwerze. Kilka osób biorących udział w zabawie, znanych jako Gamemasterzy, kontroluje rozgrywkę, świat przedstawiony, rozstrzyga kwestie sporne i ogólnie kreuje świat. Możesz tutaj kreować i rozwijać swoją postać, tworzyć jej historię, stawiać sobie kolejne cele i dążyć do ich realizacji. Tworzone przez społeczność postacie są różne, mogą je łączyć wspólne cele, poglądy bądź organizacje lub mogą być całkowicie różne (ale zgodne z uniwersum). Zasadą nadrzędną w trakcie gry na serwerze jest pozostanie w postaci.

2. Jak założyć postać na naszym serwerze?
Aby założyć postać na serwerze GOTHICROLEPLAY.pl musisz przejść na stronę główną tj. gothicroleplay.pl, następnie kliknąć w zakładkę gra znajdującą się na samej górze strony:

[Obrazek: unknown.png]

Przechodząc w zakładkę GRA ujrzymy tak naprawdę panel naszych postaci. Planujemy go rozwinąć do większych rozmiarów w przyszłości. Aktualnie znajdują się tam jedynie nasze charaktery i ich atrybuty. Wyjaśnione są także zasady tworzenia postaci (jaki nick wybrać itd.):

[Obrazek: unknown.png]

Aby stworzyć swoją postać wystarczy kliknąć w niebieski button Dodaj nową postać. Warto nadmienić, że aby później zalogować się do gry, należy wpisać login i hasło z forum!!! Następnie ukazuje nam się lista z wyborem naszych postaci.

3. Jak zmienić wygląd naszej postaci?
Po zalogowaniu nasza postać spawnuje się przy placu wymian Nowego Obozu. Aby zmienić jej wygląd należy użyć komendy /skin. Przenosimy się wtedy do panelu zmian wizualnych naszej postaci.

W personalizacji jej wyglądu mamy:
zmianę tekstury jej ciała (kolor skóry, tatuaże, blizny itd),
zmianę modelu głowy oraz jej tekstury (jest ich ponad 300),
model ciała (kobieta-mężczyzna),
wzrost postaci,
szerokość postaci (czy chcemy być szerokim i barczystym gnojkiem lub czy chcemy być wychudzonym niewolnikiem).

[Obrazek: sparow_nowe.png]

4. Pliki potrzebne do gry na serwerze.
Cały osobny temat związany z plikami potrzebnymi do tego, aby grę uruchomić znajduje się tutaj:


Znajdują się tam wszystkie wskazówki związane z tym jakich plików potrzebujemy do tego, aby bez problemów uczestniczyć w rozgrywce na serwerze.

5. Poradniki i inne pomoce.
1. Pomocy! Nie mogę wejść na serwer!
Forum software by © MyBB 1.8.20 Theme © iAndrew 2016